mySelf FAQ

Co je mySelf?

 • je to, co prožíváš, je odrazem tvého vědomí
 • ukazuje, na co kladeš důraz a co naopak opomíjíš
 • najdeš v něm oblasti, které máš v rovnováze (zelené) a zároveň i oblasti, které máš v nerovnováze (ostatní barvy)

K čemu mi to je?

 • sám sobě lépe porozumíš
 • víš na co se máš zaměřit a které oblasti teď řešit nepotřebuješ
 • můžeš si změřit, zda a kam jsi se posunul

Co mám dělat s výsledkem? Jak mohu být „lepší“?

 • mySelf odráží a kvantifikuje, co uvnitř prožíváš a jaké máš priority
 • dlouhodobé přeceňování jedné oblasti na úkor jiných vede k životní nestabilitě a nespokojenosti.
 • snaž se proto “ubrat” tam, kde vidíš „vysoká čísla“. Díky tomu získáš větší životní spokojenost.

Jak pracovat s mySelf?

 • výsledek mySelf je rozdělen do 4 oblastí, které spolu vzájemně souvisí – motivace, energie, stres a učení
 • levá strana představuje souhrnnou informaci o každé oblasti, pravá ji doplňuje
 • nejdříve si prohlédni levou stranu mySelf a porovnej oblasti mezi sebou – zjistíš, která z nich je nejméně v rovnováze
 • teprve potom se zabývej jednotlivými oblastmi

myself-Result

Za jak dlouho se mám změřit znovu?

 • sami jsme “mySelf fandové”, a tak se měříme zhruba jedenkrát za měsíc
 • běžným smrtelníkům však doporučujeme periodu měření 1x za 3 měsíce
 • 3 měsíce je doba, kdy jsou již zřetelně vidět posuny. Díky tomu můžeš sledovat např. jak se Ti daří pracovat se stresem nebo předcházet vyhoření.

Proč ode mě chcete pohlaví a věk?

 • abychom tě mohli porovnat s tvými vrstevníky – normy, které používáme pro vyhodnocení výsledků jsou zkalibrované dle věku a pohlaví

Proč používáte pro měření barvy?

 • skrze barvy se můžeš vyjádřit uceleně, tedy vystihnout i své emoce, což klasický dotazník neumožňuje
 • tato forma je navíc mnohem zábavnější

Mohu se na někoho obrátit, pokud mám zájem vědět více?

 • určitě, rádi ti tvůj dotaz zodpovíme
 • kontaktuj nás přes odkaz ve svém profilu

6 komentářů: „mySelf FAQ

 1. Dobrý den, Váš projekt je zajímavý. Již několik takových podobných ve světě existuje. Rád jsem si i test udělal, nicméně mne znepokojují slova typu „kradu“ a jím podobných. Na tyto a jím podobné otázky existuji jen a pouze jednoznačné „ne“. V tu chvíli tato otázka je bezvýznamná a zavádějící, a především zasahující přímo do subjektivních práv člověka. Není důvod odpovídat výběrem barev, když je odpověď jednoznačná. Některé další pojmy mohou být velice citlivé. Sběr takových informací přes internet není úplně štastný. Pokud bych měl investovat do tohoto projektu uvedenou částku (cca 250 Kč), rád bych de factum odpovídal na jinak formulované otázky, ze kterých lze vyvodit určité závěry, jako například kde mi chybí energie!

  1. Dobrý den Tomáši,
   hlavní předností systému Balance Management je právě absence oné polarity ano-ne, ke které dochází při používání klasických dotazníkových metod. Běžný život a příroda však není pouze černobílá a nefunguje na základě kauzálních závislostí. Kombinace vhodně zvolených slovních pojmů a barev (CWAT) umožnuje každému se individuálně vyjádřit včetně emocí. Nám pak umožňuje tyto postoje analyzovat a ve výsledku pro vás kvantifikovat a zobrazit.

   Slovní pojem “kradu“
   – postoje lidí ke slovu “kradu” nejsou v žádném případě tak jednoznačné, jak píšete. Lidé běžně používají tyto neetické formy chování pokud jsou ve stresu a zejména pak v případě ohrožení.

   Energie – jak ji získat a kam kde investovat
   – mySelf ukazuje Vaše postoje a jejich rovnováhu (proto Balance Management), tzn. kam a s jakou intenzitou svou energii investujete. Pokud např. investujete více energie do přemýšlení na úkor spontánního jednání, většina z myšlenek zůstane navždy pouze ve fázi zvažování, plánování nebo mluvení. Pokud přehnaně následujete pravidla ostatních nebo systému, jsou vlastní potřeby tímto potlačeny. Stejně tak pokud investujete mnoho energie do sebekontroly a skrývání stresu, mnohem rychleji se vyčerpáte. Pricip je platí pro všechny oblasti. Energie Vám tedy chybí tam, kde dosahuje Váš konkrétní výsledek nízkých hodnot – číselně pod 30.

   Jako odměnu za zajímavý dotaz Vám věnujeme mySelf zdarma – sám posudíte, zda si ho příště koupit, pokud se budete zajímat o to, jak jste se posunul. Stačí se nyní podívat na váš výsledek.

 2. Dobrý den,
  Váš průzkum je zajímavý.V době aktivní pracovní činnosti jsem se účastnila několika průzkumů a mohu sdělit,že i barvy jako u Vás to byly.zapojila jsem se i dnes,přesto,že jsem důchodkyně.Mohu říci,že je to další pro mne životní zkušenost,bylo to zajímavé a otázky typu „kradu“,“beru drogy“ atd. mne nevyvedly z míry.jen se zamýšlím nad tím,proč z hlediska barev,tam nebyla zařazena barva bílá?Přeji celému kolektivu hodně dalších úspěchů.

  1. Dobrý den, Miroslavo,
   děkujeme za Váš komentář a přání. Velmi nás těší, že Vás osobně Balance Management obohatil a že se Vám naše práce líbí. Jak jistě víte, vnímání barev je velmi individuální a nezávislé na člověku. Náš výběr barev (ve kterém není bílá) je založeno na vědeckých výzkumech Isaaca Newtona, švýcarského psychologa dr. Maxe Lüschera a autora CWAT Jiřího Šimonka.
   Bílá barva tam není, jelikož se již od doby Isaaca Newtona nepovažuje za základní barvu, ze které vznikají ostatní barvy. Bílá je barva, kterou oko vnímá v případě, že z daného směru přichází světlo všech barev (jejím nejtmavším odstínem je černá, která vzniká tím, že do oka nedopadá žádné světlo).

 3. Asi nechápu smysl testu pomocí barev, protože, když budu příště volit barvy, tak asi ve stejném pořadí, protože k nim přistupuji podle toho, jak na mě působí a které barvy mám ráda – hnědá, červená a žlutá barva jsou mé nejoblíbenější. Nemám ráda černou, ale i zelenou a fialovou. Modrá a šedá jsou neutrální. Pak jsem postupovala podle toho, jaký smysl měla volená slova. Barvy červená, hnědá, žlutá – byly v kladném poli další zápor až neutrální

  1. Dobrý den, Jano,
   děkujeme za Váš komentář. Smysl CWAT neboli „odpovídání pomocí barev“ jste pochopila naprosto správně. Vzhledem k tomu, že máte poměrně jasno v tom, které barvy se Vám líbí a které méně, budete při příštích volbách volit barvy opět podle oblíbenosti a je velmi pravděpodobné, že budete volit podobné pořadí.
   Výsledky naštěstí nespočívají pouze v pořadí a výběru barev, ale také na tom, nakolik se Váš výběr shoduje s odpovědmi průměru populace ve Vašem věku a pohlaví. V oblastech, kde se Vaše výsledky shodují (ve výsledku zelené hodnoty) se Vám bude žít a pracovat velmi dobře, tam kde se neshodují (červené hodnoty výsledků) budete vzájemně narážet. Cílem Balance Managementu je lidem ukázat, jak na tom jsou a aby si případně mohli ověřit, zda se jim daří určité zvyky měnit či nikoliv.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s